آرشیو ماهانه: دی ۱۳۹۴

غم فراق عالمی دیگر شانه‌های تهران را خمیده‌تر کرد

در روزهایی که هوای آلوده، غباری تیره و تار بر چهره پایتخت نشانده، شانه‌های تهران خمیده‌تر از غم فراق عالم عامل، عارف کامل و مفسر قرآن آیت الله محمد شجاعی شد.

ادامه مطلب »

غفلت طولانی و دل مردگی قلب در کلام استاد شجاعی

استاد شجاعی در جلسه هفتگی انسان شناسی اول دی ۱۳۹۴ به هلاکت غافلینی که غفلتشان طولانی شده،دل مردگی قلب،سپردن تمام کارها به خدا و کسب آرامش نکاتی را بیان داشتند که در ادامه یاداشتم از این جلسه می آید.

ادامه مطلب »

خاطره ام از یک شب یلدای خبری با دختر و وکیل امام موسی صدر

در ادامه خاطره ام از یک نشست و مصاحبه خبری در شب یلدای ۱۳۸۹ که با دختر و وکیل امام موسی صدر داشتم می آید.

ادامه مطلب »

توصیه و دستورالعمل اخلاقی،عرفانی امام عسکری(ع) به ابن بابویه

امام حسن عسکری(ع) نامه ای به ابن بابویه قمی (پدر شیخ صدوق) مرقوم داشته اند و در این نامه مواعظی بیان داشتند که می توان آن را به ۲۰ دستورالعمل سلوکی و اخلاقی جامع تقسیم کرد و آنها را برنامه زندگی خود قرار داد.

ادامه مطلب »

توصیه های حاج آقا مجتبی تهرانی برای بچه دار شدن

بحث از تربیت کودکانی صالح و سالم چه از نظر روانی و چه از نظر جسمی موضوعی است که از اهمیت خاصی برخوردار است که آیت الله حاج آقا مجتبی تهرانی در این زمینه برای قبل از انعقاد نطفه و بچه دار شدن توصیه هایی نمودند که در ادامه می آید.

ادامه مطلب »

محفوظ ماندن اعمال و گرسنگی روح در بیان آیت الله ضیاءآبادی

۲۴ فروردین ۱۳۹۰ استاد فرزانه اخلاق آیت الله سید محمد ضیاء آبادی در اولین جلسه هفتگی اخلاق در سال جدید۱۳۹۰ شمسی که در مسجد علی ابن الحسین علیه السلام تجریش برگزار شد در ادامه جلسات قبل در خصوص هدایتگری قرآن ...

ادامه مطلب »

توضیحی درباره سرداب محل قبر مقدس امام رضا(ع)

با تسلیت سالروز شهادت حضرت امام رضا(علیه السلام)، در مطالعه کتاب « حرم رضوی به روایات تاریخ » در صفحه ۵۹ توضیحی درباره سرداب و محل قبر مقدس امام رضا(ع) آمده بود که مناسب دیدم در این ایام شهادت امام هشتم این بخش را در منتشر نمایم.

ادامه مطلب »

تاکید منابع روایی شیعه و سنی مبنی بر شهادت پیامبر(ص)

ضمن تسلیت شهادت پیامبر اعظم(ص) در ادامه مشروح مصاحبه ام با حاج آقا فرحزاد و یاداشتم در زمینه اینکه پیامبر اکرم(ص) به شهادت رسیده اند می آید.

ادامه مطلب »

چگونگی زیارت امام حسین(ع) از راه دور

جا ماندگان از کربلای حسینی و آرزومندان زیارت ارباب عاشوراییان امام حسین(ع) بدین کیفیتی که از امام صادق(ع) در ادامه بیان شده است،امام حسین(ع) را زیارت نمایند و نام خود را در جمع زوار حسینی ثبت کنند.

ادامه مطلب »

از حضور اولین زائر حسینی تا اهمیت ثواب زیارت اربعین

سپس آن نابینا مکثی نمود و با خود گفت:چگونه پاسخت را بدهد، در حالى که میان خون آغشته شده و بین بدن و سرش جدایى افتاده است؟ آن نابینای بینا به باطن سپس به اربابش سلام داد و در ادامه گفت:وَ الَّذی بَعَثَ مُحَمَّداً بِالْحَقِّ لَقَدْ شارَکْناکُمْ فیما دَخَلْتُمْ فیهِ؛ سوگند به خدایى که محمد را به حق براى پیامبرى برانگیخت، ما با شما شهیدان در راهى که وارد شده اید، شریکیم!

ادامه مطلب »
bigtheme
error: Content is protected !!