خانه / *قرآن و معارف / زیارت اربعین سید الشهدا(ع) نشانه مومنزیارت اربعین سید الشهدا(ع) نشانه مومن

اربعین حسینی

دوباره اربعین اومد از راه ، با خروش ناله و اشک و آه
شده تسبیح لب عشاقت ، لک لبیک اباعبدالله
یا مولا ، یه عمره دارم ، میون قلبم ، از عشقت توشه
یا مولا ، میام هر ساله ، برای بیعت ، سوی شش گوشه
دل ذکرت را گوید با سوز و آه ، یا ثارالله ثارالله ثارالله
یا ثارالله ثارالله ثارالله

از آن روز پر حادثه، خون و شمشیر،عاشورای خونین،چهل روز گذشت.عاشورایی که با خون سالار شهیدان دشت کربلا و یارانش اسلام ماندگار  و خون بر شمشیر پیروز شد که با خون عاشوراییان بنی امیه نابود گردید.

 به ایستگاه چهلم رسیدیم، و چهل روز بعد از روز حادثه با کاروان اسرا همراه بودیم،همراه سر و نيزه، همراه لب‌های خونين و قرآن خوان بر سر نیزه، همراه سيلی و صورت گلگون كودك غمگين،همراه دست های بسته سید الساجدین(ع)، همراه با خرابه نشینان شام،همراه با وداع رقیه(س) و اینک چهل روز از این همراهی با حسینیان گذشت.

دارد سفره جمع می شود حال آیا پیرو و عمل کننده حسینی هستیم؟ آیا با رفتارمان راه عاشورا را ادامه می دهیم؟ یا برعکس با رفتار و اعمالمان در سپاه شمر قرار می گیریم؟ آیا باز عمری دوباره نصیبمان می شود و به محرم و عاشورای سال آینده می رسیم؟ آیا باز هم در کاروان حسینیان باقی خواهیم ماند؟ ان شا الله به حق امام حسین(ع) خداوند مزد عزاداری هایمان را عنایت و همه ما را عاقبت بخیر نماید که بدون کمک ارباب عاشوراییان هیچ و پوچیم، و همین توفیق عزاداری و درک این ایام نیز از عنایات سالار شهیدان(ع) بوده است.

در ایستگاه چهلم، یکی از مهمترین علامت ها و نشانه های مومن را امام حسن عسکری(ع) زیارت ارباب در روز اربعین روایت نموده اند و می فرمایند: علامات المومن خمس: صلاه احدی و خمسین و زیاره الاربعین والتختم فی الیمین و تعفیر الجبین والجهر ببسم الله الرحمن الرحیم.علامات مومن پنج چیز است: 51 رکعت نمازگذاردن در هر شب و روز (17 رکعت نماز واجب و 34 رکعت نافله) و زیارت اربعین و انگشتر در دست راست کردن و بر خاک سجده نمودن و بلند گفتن بسم الله الرحمن الرحیم.

آرى زيارت اربعين سيدالشهداء عليه‏ السلام  یکی از نشانه هایی است كه مؤمن خالص را از ديگران تميز مى‏دهد و دوستان اهل بيت‏ عليهم‏ السلام را از غير آنان جدا مى‌كند و مؤمن واقعى كسى است كه نگذارد آثار نهضت‏ حسين ‏عليه‏ السلام فراموش شود و در قدردانى و شركت در هدف آن حضرت كوتاهى نورزد.

حسين عليه السلام خون قلبش را به آستان الهی هديه داد تا بندگان را از ظلمت جهل و نادانی و حيرت گمراهی رهايی بخشد، شيعه هميشه و در تمامى روزها سوگوار حضرت سيدالشهداء عليه ‏السلام است و از آن جمله روز اربعين آن حضرت، در زيارت و اقامه ماتم و عزادارى كوتاهى نمی کند و شکوه و عرض ارادت شیعه در راهپیمایی پیاده روی نجف به کربلا در اربعین مهر تاییدی بر این ارادت می باشد.

به قلم:امیرمحسن سلطان احمدی

انتشار این مطلبم در:

پایگاه وبلاگ نویسان حرف تو

گلستان بلاگ

 

حاج میثم مطیعی و حاج امیر عباسی

ردیف

موضوع

پخش اجرا

حجم
(KB)

زمان
1 روضه رسیدن جابر به کربلا ( روضه)   19,465 0:2040
2 خبر میاد جابر آمد (،زمینه ، برادر وحید نادری)   9,090 0:09:36
3 به صحرای بلا با اشک دیده ( نوحه ، حاج امیر عباسی)   6,786 0:07:09
4 کاروان باز آمد از شام بلا ( نوحه ، حاج امیر عباسی)   6,405 0:06:44
5 چون علوی میمیریم ، مرتضوی میمیریم  (،شور ، برادر وحید نادری)   6,105 0:06:25
پی دی افپرینت

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

bigtheme
error: Content is protected !!