خانه / امامزادگان / امامزادگان استان قم / آستان مطهر نوه امام رضا(ع) در قم توسط خادمان حرم امام رضا(ع) غبارروبی شد

آستان مطهر نوه امام رضا(ع) در قم توسط خادمان حرم امام رضا(ع) غبارروبی شد

20140829_10275920140829_111217جمعه هفتم شهریورماه ۱۳۹۳ و در دومین روز از هفته کرامت ،محله چهل اختران شهر مقدس قم حال و هوایی دیگر داشت از ابتدای خیابان تا ورودی آستان مطهر حضرت موسی مبرقع(ع) جمعی از مردم ،زائرین خادمین و بسیج به صورت گسترده حضور داشتند برخی از زائرین با شربت و شیرینی پذیرایی می کردند برخی مسیر را آب و جاری نموده و برخی هم اسفند دود می نمودم و منتظر یک کاروان بودند،کاروانی که عطر رضوی را می داد و آن کاروان سفیران رضوی خادمین حرم مطهر امام رضا (ع) و همچنین خادمین حرم حضرت معصومه (س) بودند که در دومین روز دهه کرامت جهت عرض تبریک به حضرت موسی مبرقع(ع) نوه ی بزرگوار امام هشتم شیعیان جهان به این مکان مقدس بیایند.

صدای طبل طبالان نوید بخش رسیدن این کاروان نورانی بود که در ابتدای این کاروان پرچم منور و مقدس حرم مطهر امام رضا (ع) توسط یکی از خادمین حرم رضوی حمل می شد و مردم به رساندن خود به این پرچم منور خود را متبرک می نمودند.

بعد از ورود خادمین حرم امام رضا(ع) و حرم حضرت معصومه(س) مراسم با تلاوت آیاتی از قرآن مجید توسط یکی از خدام حرم رضوی آغاز شد و سپس حجت‌الاسلام عبدالحمید فاطمیان سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان قم به ایراد سخن پرداخت و ضمن تبریک ایام دهه کرامت در خصوص مجموعه زیارتی چهل اختران قم اظهار داشت:شاید سابقه نداشته باشد در یک مکان و امامزاده حدودا ۴۳ امامزاده در یک جا  قرار داشته باشد ، در مرجع شریف آقا موسی مبرقع ع بدن مطهر ایشان و نوه بزرگوارشان دفن است و در قسمت چهل اختران فرزندان و نوادگان آقا موسی مبرقع ع و نوادگان حضرت امام جواد ع مدفون هستند و همچنین  در قسمت حیاط امامزاده زید(ع) از نوادگان امام سجاد ع می باشد یعنی در یک مجموعه ۴۳ نور از انوار منور اهل بیت ع مدفون هستند .

سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان قم در ادامه با اشاره به حضور خادمین رضوی به این مکان مقدس بیان داشت: آن دلداگی که خداوند در خلقت انسان قرار داد را امروز به وضوح می بینیم که در این دهه کرامت عزیزان و سرورانمان خادمین حرم حضرت امام رضا ع از مشهد مقدس امروز جهت عرض تبریک تشریف آورده اند و همچنین جمعی از خادمین حرم حضرت معصومه س نیز جهت عرض تبریک به  نوه امام رضا ع  آنها را همراهی می نمایند و در  کنار مضجع نورانی حضرت موسی مبرقع ع حضور پیدا نموده اند لذا این دهه کرامت یک دهه دلدادگی و شیفتگی اهل بیت ع و محبین اهل بیت ع است.

سپس حجت الاسلام دهشت از روحانی کاروان خادمین رضوی به ایران سخن پرداخت و گفت:این حرکت مقدس غریب به هفت سال است آغاز شده  و پرچم منور و مقدس آقا امام رضا ع به اقصی نقاط ایران اسلامی و بعضا کشورهای اسلامی ارسال می گردد که  امسال مفتخریم که ۳۲ استان و ده کشور اسلامی پذیرای این پرچم منور هستند

وی در ادامه به دلیل عشق و ارادت مردم به اهل بیت (ع) اظهار داشت: امروز در بین زائران  زائرین کشورهای خارجی را هم مشاهده می کنید که با عشق به زیارت این امامزادگان می آیند حال دلیل این حضور و عشق آنها چیست؟ دلیل آن را  خداوند در قرآن بیان کرده و فرموده که دلیل آن دو کار است  اول ایمان است دوم عمل صالح است. و بهترین ویژگی عمل صالح تایید آن عمل توسط امام زمان عج می باشد شما اگراقا موسی مبرقع (ع)  را دوست بدارید این عشق قلبی است اما اگر به این مکان مقدس و کنار تربت ایشان بیایید این علاقه مودت است.

همچنین حجت الاسلام محسن فاطمیان مدیر مرکز فرهنگی آستان مطهر حضرت موسی مبرقع(ع) در بین خادمین اظهار داشت:جهت مجموعه زیارتی چهل اختران یک طرح جامع در نظر گرفته شده است که این مکان تا ابتدای خیابان توسعه پیدا خواهد کرد که در حدود پنج هکتار این مکان بزرگ ساخته خواهد شد که بعد از حرم حضرت معصومه س شاید بتوان گفت بزرگترین آستان قم می شود و پذیرای زوار محترم خواهد بود .

وی در سخنانی کوتاه به برنامه های فرهنگی این آستان مطهر اشاره وبیان داشت: در این مکان مقدس ۳۰۰خادم افتخاری خواهر و برادر در ۲۱ شیفت خدمت می نمایند که اکنون طرح جذب خدام افتخاری نیز برقرار می باشد همچنین برنامه های  حفظ قرآن زیر نظر اداره اوقاف در تمامی مقاطع سنی و برنامه پاسخگویی و مشاوره نیز در این مکان مقدس برپا می باشد.

در ادامه این مراسم خادمین حرم رضوی به مداحی پرداختند و در ادامه ضریح مطهر حضرت موسی مبرقع(ع) و همچنین سرداب آن توسط خادمین امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) غبار روبی گردید و بسته های متبرک این دو حرم مطهر بین زائرین تقسیم گردید.

در این مراسم معنوی حجت الاسلام عزیزی معاون فرهنگی اداره کل اوقاف استان قم،حجت الاسلام فاطمیان سرپرست اداره اوقاف شهرستان قم،مدیر مرکز فرهنگی آستان حضرت موسی مبرقع(ع) نیز حضور داشتند.

به قلم: امیرمحسن سلطان احمدی

انتشار این خبرم در:

پایگاه خبری امامزادگان / بقاع نیوز

پایگاه اطلاع رسانی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم

پی دی افپرینت

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

bigtheme