خانه / معارف / فواید ارتباط با معصومین/ارکان زیارت با معرفت امام رضا ع

فواید ارتباط با معصومین/ارکان زیارت با معرفت امام رضا ع

حجت الاسلام سید حسین مومنی در سخنانی با عواقب دوری از معصومین(ع) و فواید ارتباط با آنها پرداخت و تاکید نمود هر طور شده با معصومین(ع) ارتباط داشته باشید و زیارتنامه روزانه آنها را بخوانید، همچنین وی در پایان به ۴ رکن زیارت با معرفت امام رضا(ع) پرداخت که در ادامه می آید.

بسم رب المهدی عج

دست نوشته های معارفی امیرمحسن سلطان احمدی (سلطان احمدی دات آی آر): جلسه ماهیانه هیئت حاج عباس آقا عرب در ماه ذی القعده  و در ایام میلاد آقا امام رضا(ع) شامگاه پنج شنبه ۴ مردادماه ۱۳۹۷ با مولودی خوانی توسط حاج سید مهدی هوشی سادات و سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین سید حسین مومنی برگزار شد که در این جلسه حاج آقا مومنی به علت افزایش اضطراب در جامعه و دوری از معصومین(ع) و آثار و فواید انس و ارتباط با معصومین(ع) سخن گفت و در پایان به ۴ رکن زیارت با معرفت امام رضا(ع) پرداخت که مشروح آن در ادامه می آید.

معصومین سید حسین مومنی‬‎ زیارت امام رضا سلطان احمدی

مشروح بیانات حاج آقا مومنی به شرح زیر است:

پیامبر درون و برون هر انسان

حجت الاسلام و المسلمین سید حسین مومنی، استاد حوزه علمیه قم شامگاه پنج شنبه ۴ مردادماه در جلسه ماهیانه هیئت کوچه صوفیانی محله زیبا شمالی تهران با بیان اینکه عقل پیامبر درون انسان است، گفت: هر انسانی دو تا پیامبر دارد که پیامبر برون پیامبر اکرم(ص) است و پیامبر درون هر انسان نیز عقل او است.

وی ادامه داد: بی تردید بالاترین سرمایه ای که خدا به ما داده عقل است که عقل بهترین دلیل و راهنمای انسان به شمار می آید و در مقابل، جهل بدترین دشمن انسان است. این عقل است که انسان را به صراط مستقیم هدایت می کند و صراط مستقیم در دنیا پیامبر و ائمه معصومین(ع) هستند که انسان با عقل می تواند به آنها برسد.

این خطیب حوزوی بیان کرد: عقل به ما می گوید دنیا دریای عمیقی است که خیلی از مدعیان و بزرگان در این دنیا غرق شدند اما عقل باز می گوید اگر انسان در این دنیا دستش در دست ائمه(ع) باشد دیگر در این دنیا غرق نمی شود.

دوری از معصومین (ع) و افزایش اضطراب ها

حجت الاسلام مومنی با اشاره به اضطراب های دنیوی اظهار کرد: اگر نگاهی به گذشته ها بیندازیم با وجود اینکه این همه تکنولوژی و پیشرفت ها نبود ولی مردم چنین مضطرب نبودند. اما امروزه مردم مبتلای به یک سری اضطراب ها شده اند که در گذشته نبوده است.

این استاد حوزوی افزود: امروزه مردم در فضای مجازی غرق شده اند و ارتباط خود را با معصومین(ع) کم کردند و همین باعث اضطراب های امروزی شده است. حیف است که وقت و چشم خود را در این فضای مجازی خصوصا در فضای آلوده آن می گذارید.

زیارتنامه هر روز معصومین(ع) را حتما بخوانید

حجت الاسلام مومنی با بیان اینکه برای هر روز ایام هفته یک زیارتنامه برای معصومین(ع) در مفاتیح آمده است، گفت: مرحوم محدث قمی در مفاتیح برای هر روز زیارت و صلواتی برای معصومین(ع) آورده است؛ سعی کنید حتما هر روز در ابتدای روز این زیارت مخصوص هر روز را بخوانید و از معصومین(ع) آن روز درخواست کمک کنید.

وی ادامه داد: سعی کنید هر روز این تجدید عهد را با معصومین(ع) داشته باشید و اگر بر خواندن این زیارت ها در هر روز مداومت داشته باشید قطعا برکت و نشاط آن را خواهید دید.

این استاد حوزوی افزود: معصومین(ع) واسطه در قوس نزول و قوس صعود هستند و خدا هم رئیس دفتر و مدیر برنامه دارد و اگر می خواهید سیر الی الله پیدا کنید باید در خانه معصومین(ع) بروید و خدا هم گفته با وسیله بیایید و این وسیله هم معصومین(ع) هستند.

حتما اسم خود را در خانه معصومین(ع) ثبت کنید

حجت الاسلام مومنی با بیان اینکه حتما کاری کنید که اسمتان در خانه معصومین(ع) ثبت شود، گفت: بدانید همه چیز در خانه معصومین(ع) است و هر چه می خواهید در خانه این بزرگواران است.

وی ادامه داد: باید کاری کرد که اسم ما را در خانه آنها بنویسند، هر جور شده با معصومین(ع) ارتباط برقرار کنید. خادم و نوکر آنها شوید یا به زیارتشان بروید و هر طور شده خود را به آنها وصل کنید.

در زیارت امام رضا(ع) درخواست کوچک نداشته باشید

حجت الاسلام مومنی با بیان اینکه در زیارت امام رضا(ع) درخواست های کوچک نداشته باشید، گفت: وقتی به زیارت امام رضا(ع) می روید درخواست کوچک از حضرت نداشته باشید، سعی کنید خوب بخواهید و چیز کم و کوچک را درخواست نکنید، از امام باید چیز خوب را درخواست کرد.

وی ادامه داد: حتی اگر در مسیر رفتن به زیارت امام رضا(ع) برای شما سختی ایجاد شود، حتی اگر یک قطره باران، یا قطره ای عرق بریزید و اذیت شوید، بدانید چون در مسیر زیارت امام رضا(ع) بودید جسد شما دیگر بر آتش جهنم حرام می شود.

هرگز نگویید به در بسته خوردیم بلکه امام شناس باشید

این استاد حوزوی با انتقاد از برخی افراد که در سختی ها می گویند دیگر به بن بست خوردیم، گفت: هرگز نگویید به در بسته و بن بست خورده اید، شما امام شناس نیستید که این حرف را می زنید، امام همیشه و در همه جا و همه لحظه که شما بخواهید با شما است و هر وقت کارش داشتید او در دسترس است و او انیس و رفیق انسان است.

وی ادامه داد: امام جواد(ع) می فرمایند پدرم را اینگونه سلام بدهید و بگویید: « السلام علیک یا امام الرئوف(ع)»، یعنی امام رضا(ع) رئوف است و فوق تصور مهربان است. بنابراین وقتی ما چنین امام مهربانی داریم چرا به او متصل نمی شوید، پس سعی کنید با او ارتباط برقرار کنید و نگویید به در بسته خورده اید، بدانید که امامان زنده اند و هر وقت کارش داشته باشید او حاضر است.

زیارت امام رضا(ع) غم و غصه را از بین می برد

حجت الاسلام مومنی با بیان اینکه اگر هم و غمی دارید به زیارت امام رضا(ع) بروید، گفت: امام رضا(ع) مثل پدر دلسوز و مهربان و حتی از پدر هم دلسوزتر است و زیارتش غصه را از بین می برد.

وی ادامه داد: هر وقت هم و غمی به دل داشتید به زیارت امام رضا(ع) بروید که خداوند هم و غم را از زائر امام رضا(ع) دور می کند.

این استاد حوزوی با بیان اینکه در سختی ها و گرفتاری ها به زیارت ائمه معصومین(ع) بروید، گفت: در گرفتاری ها و مشکلاتی که دارید به جای اینکه پیش رمال و دعا نویس بروید مستقیم به زیارت معصومین(ع) بروید.

چهار رکن زیارت با معرفت امام رضا(ع)

حجت الاسلام مومنی در پایان به چهار رکن زیارت با معرفت امام رضا(ع) اشاره و گفت: هر کس امام رضا(ع) را با معرفت زیارت کند خدا او را می بخشد. و چهار رکن زیارت با معرفت امام رضا(ع) عبارت است از اینکه اول بدانید که او امام است و مرده و زنده ندارد؛ دوم اطاعتش واجب است؛ سوم غریب است؛ وچهارم شهید است.

وی ادامه داد: اگر زائر با رعایت و اعتقاد به این چهار رکن به زیارت امام رضا(ع) بروید، زیارت او زیارت با معرفت امام هشتم(ع) است.

پدیدآورنده:

به قلم: امیرمحسن سلطان احمدی

www.soltanahmadi.ir

 

انتشار این مطلب در:

خبرگزاری اهل بیت(ع) – ابنا

پی دی افپرینت

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

bigtheme