http://www.askdin.com/gallery/images/514/1_20240_894.jpg

امروز روز مادر است، کسی که خداوند هم بهشت را زیر پای او پیش‌کش کرده است همان فرشته‌ای که بی‌آنکه توقعی داشته باشد و فقط از روی مهر مادری‌اش چه شب‌هایی را تا صبح در کنار گهواره بچگی‌مان به صبح پیوند نزد و چه روزهایی که به خود رنج داد تا ما آسوده باشیم.

اما روز مادر بهانه‌ای است مناسب برای اینکه ولو برای یک بار در سال به آن همه مهر و محبت مادرانمان بیاندیشیم و بوسه‌ای از تمام وجود بر دستان پرمهرش بزنیم و به احترام این فرشته الهی سر تعظیم فرود آوریم.

اما امروز مادرانی هستند که فرزندان‌شان به دیدنشان نمی‌آیند و در این روز خود باید به دیدار فرزندان دلبندشان بروند و برایشان گل ببرند.

مادرانی که نه فقط امروز که سال‌هاست تصویر فرزندان خود را در قاب تصویر گلزار شهدا جست‌وجو می‌کنند.

همان‌ شیر زنانی که فرزندانی چنین دلیر را تقدیم این مرز و بوم کردند و از فرزندان‌ خود گذشتند تا ما امروز این‌گونه آسوده خاطر در کنار خانواده و پدر و مادر خود باشیم و این روز با آن‌ها جشن بگیریم.

شایسته است تا امروز در کنار مادرانمان یادی داشته باشیم از مادرانی که ایثار را به فرزندانشان آموختند تا از نظام اسلامی دفاع کنند و خون خود را در این راه نثار نمایند جا دارد که به احترام این صبر زینب وار مادران شهید و به احترام خون سرخ فرزندانشان امروز مقام مادر شهید را ارج نهیم و به دیدار مادران شهید محل سکونت خود برویم و این چنین یاد شهدا را با احترام به مادران شهید حفظ نماییم.
امیرمحسن سلطان احمدی

 

پی دی افپرینت