روز های قمر در عقرب سال ۱۳۹۸ شمسی

قمر در عقرب جز ایامی در هر ماه است که در روایات از انجام کارهای مهم و اساسی خصوصا عقد ازدواج، مسافرت و انعقاد نطفه پرهیز شده است.

بسم رب المهدی(عج)

قمر در عقرب-سلطان احمدی-قمر-عقرب-سال جدید

به گزارش پایگاه اینترنتی دست نوشته های معارفی امیرمحسن سلطان احمدی (سلطان احمدی دات آی آر): با توجه به نزدیک شدن سال جدید ۱۳۹۸ شمسی بدین وسیله روزهای قمر در عقرب در سال ۱۳۹۸ به تفکیک هر ماه در ادامه می آید.

فروردین

از ساعت ۰۶:۴۶ دقیقه صبح شنبه ۳ فروردین قمر وارد برج عقرب می شود و در ساعت ۱۰:۳۶ دقیقه صبح دوشنبه ۵ فروردین خارج می شود.

فروردین و اردیبهشت

از ساعت ۱۷:۱۰ دقیقه عصر جمعه ۳۰ فروردین  قمر وارد برج عقرب می گردد و در ساعت ۲۰:۲۹ دقیقه یکشنبه اول اردیبهشت خارج می شود.

اردیبهشت

از ساعت ۰۱:۵۵ دقیقه بامداد جمعه ۲۷ اردیبهشت ماه  قمر وارد برج عقرب می گردد و در ساعت ۰۵:۵۱ دقیقه صبح یکشبنه ۲۹ اردیبهشت ماه خارج می شود.

خرداد

از ساعت ۰۸:۳۲ دقیقه صبح پنج شبنه ۲۳ خردادماه قمر وارد برج عقرب می گردد و در ساعت ۱۳:۳۳ دقیقه شنبه ۲۵ خردادماه خارج می شود.

تیر

از ساعت ۱۳:۵۸ دقیقه چهارشنبه ۱۹ تیرماه  قمر وارد برج عقرب می گردد و در ساعت ۱۹:۳۵ دقیقه جمعه ۲۱ تیرماه خارج می شود.

مرداد

از ساعت ۲۰:۰۱ دقیقه سه شنبه ۱۵ مردادماه قمر وارد برج عقرب می گردد و در ساعت۰۱:۰۴ دقیقه بامداد جمعه ۱۸ مردادماه خارج می شود.

شهریور

از ساعت ۰۴:۰۴ دقیقه صبح سه شنبه ۱۲ شهریورماه  قمر وارد برج عقرب می گردد و در ساعت ۰۷:۳۸ دقیقه صبج پنج شنبه ۱۴ شهریورماه خارج می شود.

مهر

از ساعت ۱۳:۱۱ دقیقه دوشنبه ۸ مهرماه قمر وارد برج عقرب می گردد و در ساعت۱۵: ۱۴ دقیقه عصر چهارشنبه ۱۰ مهرماه خارج می شودو

آبان

از ساعت ۲۳:۵۹ دقیقه یکشنبه ۵ آبان ماه قمر وارد برج عقرب می گردد و در ساعت ۰۱:۲۸ دقیقه بامداد چهارشنبه ۸ آبان ماه خارج می شود.

آذر

از ساعت ۰۹:۲۸ دقیقه صبح یکشنبه ۳ آذرماه قمر وارد برج عقرب می گردد و در ساعت ۱۱:۴۰ دقیقه سه شنبه ۵ آذرماه خارج می شود.

دی

از ساعت ۱۶:۲۷ دقیقه شنبه ۳۰ آذرماه قمر وارد برج عقرب می گردد و در ساعت ۲۰:۰۴ دقیقه دوشنبه ۲ دی ماه خارج می شود.

دی

از ساعت ۲۱:۵۰ دقیقه جمعه ۲۷ دی ماه قمر وارد برج عقرب می گردد و در ساعت ۰۲:۱۰ دقیقه بامداد دوشنبه ۳۰ دی ماه خارج می شود.

بهمن

از ساعت ۰۴:۰۷ دقیقه صبح جمعه ۲۵ بهمن ماه قمر وارد برج عقرب می گردد و در ساعت ۰۷:۳۶ دقیقه صبح یکشنبه ۲۷ بهمن ماه خارج می شود.

اسفند

از ساعت ۱۲:۵۸ دقیقه پنج شنبه ۲۲ اسفندماه قمر وارد برج عقرب می گردد و در ساعت ۱۴:۲۹ دقیقه شنبه ۲۴ اسفندماه خارج می شود.

………………………………………………………………………………….

چند نکته

۱- در ایام قمر در عقرب از کارهای اساسی و مهم از جمله انجام عقد ازدواج ، انعقاد نطفه ، خرید و فروش مهم مانند خرید مسکن یا خودرو… ، رفتن به سفر ،حجامت کردن ، افتتاح کسب و کار و تجارت ، گذاشتن سنگ بنا ، تعیین و تغییر نام و ….خودداری شود.

۲- قمر در عقرب حدود دو و نیم روز ( ۶۰ ساعت )می باشد ، اما با توجه به اینکه در روایات عبارت “قمر در عقرب” آمده و مشخص نشده که آیا منظور قمر در صورت فلکی عقرب است یا این که قمر در برج عقرب است؟ لذا بهتر است مراعات احتیاط گردد و دو روز به آن افزود و جمعاً چهار روز و نیم محاسبه کرد و پنج روز بهتر است.

۳-مرحوم آیت الله حاج آقا مجتبی تهرانی در بحث انعقاد نطفه و عقد فرمودند: فقط قمر در عقرب نباشد. روایات هم در این زمینه داریم. هم عقد در قمر در عقرب نباشد هم عمل آمیزشی و نکاح.(خاطرات)

۴- ایام قمر در عقرب سال ۱۳۹۸ شمسی از تقویم اطلاعات نجومی انتشارات اسلامیه استخراج شده است.

۵- از امام صادق علیه‌السّلام روایت شده است که: «من سافر أو تزوّج و القمر فی العقرب لم یر الحسنى»؛ یعنى در وقتى که قمر در عقرب است، هر کس مسافرت کند یا عقد نکاح نماید، نیکویى نبیند. ( کافی، ج ۸ ص ۲۷۵ ؛ من لایحضره الفقیه، ج ۲ ص ۲۶۷؛ تهذیب، ج ۷ ص ۴۰۷؛ وسائل الشیعه، ج ۱۱ ص ۳۶۷ ؛ بحارالانوار، ج ۱۰۰ ص ۲۶۸؛ وافی، ج ۱۲ ص ۳۵۴)

۶ – اکثر فقها هم گفته‌اند مراد از قمر در عقرب، برج عقرب است نه صورت و منزل آن. (مسالک الأفهام إلى تنقیح شرائع الإسلام، ج‏۷، ص، ۲۱ ؛ العروه الوثقى (للسید الیزدی)، ج‏۲، ص ۷۹۹)

پدیدآورنده:

به کوشش: امیرمحسن سلطان احمدی

www.soltanahmadi.ir

ضمنا به شرط حیات، ان شاءالله زمان قمر در عقرب هر ماه قبل از آن از طریق کانال های سایت اطلاع رسانی می شود.